Pomáháme dělat svět lepším.

#dobroskutkuj

Co je naším cílem?

Prostřednictvím laskavosti, dobrých skutků a nezištné pomoci přinášet do každodenního života více radosti, lásky a porozumění mezi lidmi. Proto jsme spustili celorepublikový řetězec dobrých skutků s názvem #dobroskutkuj.

 

 

Kdo se může zapojit?

Kdokoliv! Udělat dobrý skutek totiž dokáže úplně každý. Zapojit se mohou jednotlivci, páry, přátelé, rodiny, třídy, školy, organizace, spolky, ... Zkrátka kdokoliv :)

 

 

Jak se můžu zapojit?

Je to snadné! Udělejte dobrý skutek a obdarovanému zároveň věnujte kartičku HeartHeroes, která vyzývá k uskutečnění dobrého skutku pro někoho dalšího. Tímto vznikne koloběh dobrých skutků a podaří se nám tak pomáhat dělat svět lepším místem. Kartičky si můžete zcela zdarma vytisknout přímo z tohoto webu. Vedle toho také v sekci Jak se zapojit najdete další informace a nápady na dobré skutky. O své zážitky a postřehy se s dalšími HeartHeroes můžete také podělit na našem Facebooku a Instagramu, kde zároveň najdete mnoho další inspirace.

 

 

Proč se zapojit?

Žijeme v uspěchané době, každý den jsme vystavováni negativním zprávám z celého světa, často trávíme čas v "zajetí" moderních technologií, což vede k pocitům odcizení, větší uzavřenosti a překážkám v komunikaci. Proto mají dobré skutky v dnešní době o to větší význam. I malý projev laskavosti dokáže udělat v životě obdarovaného divy. Když k tomu navíc přidáte motivační kartičku HeartHeroes, výrazně zvýšíte pravděpodobnost, že obdarovaného pomůžete nasměrovat a nezůstane "jen" u Vašeho skutku. Laskavost je velmi nakažlivá a náš řetězec dobrých skutků může i díky Vám stále růst.

A co z toho budete mít Vy? Dělání radosti druhým lidem přináší slovy těžko popsatelné pocity. Je vědecky dokázáno, že laskavost souvisí s nárůstem pocitu štěstí a pohody, lepšími vztahy, snížením stresu či lepším zdravotním stavem. Dobré skutky spojují lidi, vytvářejí pocity sounáležitosti, kouzlí úsměvy na tvářích, napomáhají vidět ve světě to dobré. A inspirují. Buďte i Vy inspirací pro druhé. Jak řekl Mahátma Gándhí: "Buď tou změnou, kterou chceš vidět ve světě."

 

 

Jak to všechno začalo?

Postavička HeartHero se zrodila v září 2018 na ZŠ TGM Borohrádek, když dva učitelé vymýšleli projekt pro své žáky. K účasti na tomto projektu přizvali také dalších osm škol z různých evropských zemí.

Díky konceptu HeartHeroes se žáci nadšeně pouští do různých dobrých skutků. Ti borohrádečtí píší milé dopisy lidem ze svého okolí, vyrábí drobné dárky, kterými pak obdarovávají druhé, uklízí les a ve spolupráci se zapojenými zahraničními školami prostřednictvím projektu Světového potravinového programu OSN Freerice získali již přes 3,5 milionu zrnek rýže pro lidi s nedostatkem jídla. Rovněž například vyráběli a následně prodávali ručně dělané předměty a výtěžek z prodeje ve výši přes 11 tisíc korun věnovali Centru Orion Rychnov nad Kněžnou, které pomáhá dětem s handicapem. Činy školáků z Borohrádku inspirovaly žáky ze zahraničních škol, kteří svými dobrými skutky rovněž dělají radost druhým lidem a také sobě. A právě skutečnost, že laskavé skutky přinášejí krásné pocity všem zapojeným a takovéto jednání je pozitivně nakažlivé, vedla tvůrce projektu a jejich žáky k rozšíření myšlenky HeartHeroes nejen mezi žáky ze zapojených škol, ale také mezi širokou veřejnost. Jdete do #dobroskutkuj s námi? 

 

 

 

 

 

​© 2019 ZŠ TGM Borohrádek

  • c-facebook
  • Instagram sociální Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now